GENEL BİLGİLERİnanilmaz güzellikle kristal şeffafliğinda , mavinin en derin tonlarinin bulunduğu bir deniz, 10.000 mil uzunluğunda dantel kıyılar ve 1000'den fazla ada....


Yunanistan da charter yapmak için birkaç neden.....
Deniz ve adalar ....

Her ada ve her yerleşim bölgesinin, oldukça farklı ve güçlü karakteristik özellikleri bulunmaktadır. Adalar arası mesafe oldukça kısadır. Kısa süre içinde farklı adalar ve güzellikler görebilirsiniz.
Yunanistan ana karası gibi denizleri de, değişik güzellikler ve tarih içermektedir. Kuzey Yunanistan, Bizans'ın kalbidir, hala yaşanan manastırlar bulunmaktadır, Mt Athos gibi, kayalıklarla dolu Ege adaları, yumuşak İon denizi, tarihi kalıntıların yoğunlaştığı, Peleponnisos, ve  Girit, Miken uygarlığının en kalıcı izlerinin bulunduğu köyler, ortaçağ şehirleri ve ticaretin canlandırdığı ada uygarlığı. Seyrinizi Türkiye sahillerine doğru uzatabilir, antik şehirler açısından zengin kıyıları, sevimli demir atabileceğiniz koyları gezebilir, alışveriş yapabilirsiniz.


İklim

Nisan ayından ekim ayına kadar, kuru sıcak ve güneşli günler sizi bekliyor...Rüzgarın sıcağı hafiflettiği, zaman zaman fırtınaya dönüştüğü günleri unutmamak lazım. Meltem adı verilen kuzey rüzgarı, yaz ortasında şiddetini arttırabilmektedir, bu durumda doğru bir rota ve dikkatli bir demirleme gerekmektedir. Fakat çoğu zaman havayı serinleten ve temizleyen meltem arzu edilen bir rüzgardır.


Tarih

Mitoloji ve tarih Yunanistan'da içiçe geçmiş ve hala yaşamaktadır. Nereye gitseniz karşınıza efsanevi şehirler, antik kalıntılar, müzeler çıkacaktır. Seyrinizi, tarihi ve kültürel bir geziye dönüştürebilirsiniz.


Yemek

Anahtar kelime tazelik ve lezzet.... Yunan geleneklerinde yemeğe meze ile başlanmaktadır. Deniz ürünleri ve et, taze meyve ve sebzelerle, taze yeşillikler ve baharatlar ile hazırlanmaktadır. Geziniz, harika içkilerle ve mezelerle donanmış sofralarla, taze meyve ve sebze alabileceğiniz, yerel pazarlarla ve bölgesel şarapları tadabileceğiniz bağlarla renklenecektir.


Günlük hayat

Belkide Yunanlıların en büyük becerileri iyi yaşamak, en ufak şeyden zevk almak, hayatın keyfini çıkarmak...
Herşeyden zevk almak...uzo eşliğinde, deniz kenarındaki tavernalarda filozofik tartışmalara girmek, basit yemeklerden tat almak veya güneşin batışın da buzouki ve keman eşliğinde dans etmek. Yunanistan da hayat hiç durmaz...gece yarısı bile....özellikle yaz aylarında...herkes her an her türlü eğlenceye hazırdır...
Yunan sularında seyir yapmak seyahat etmekten çok hayatınızı sonsuza kadar değiştirecek bir tecrübe olacaktır.


Standart prosedür

Aşağıda müşterilerimiz tarafından sorulan sık karşılaştığımız sorulara verdiğimiz cevapları bulabilirsiniz.
Bunların dışında herhangi bir sorunuz olur ise bizimle irtibata geçmekten çekinmeyiniz.


Kalite standartları

Tekne kiralamak için, Yunanistan kanunlarına göre, amatör denizci ehliyetine ihtiyacınız bulunmaktadır.
Ayrıca liman polisi yelken okulundan, yat kulübünden veya buna benzer bir organizasyondan alınan yelken ve yat kullanabileceğinizi belirten belgeyi kabul etmektedir. Yalnız belgenin, Yunanca ya da Ingilizce tercümesini de beraberinde göstermeniz gerekmektedir.
ADE veya böyle bir belgeniz yok ise, güvenliğiniz için eğitimli kaptanlarımız, size belli bir günlük ücret karşılığında eşlik edecektir. Charter şirketi, yelken ve yat kullanma becerinizi kısa bir seyirle kanıtlamanızı isteme hakkına sahiptir. Bu test seyri, charter periodunun bir dönemini kapsayacaktır.


Kontrat formaliteleri

Charter için ödeyeceğiniz fiyat kontratınızda belirtilecektir. Charter dönemi boyunca , fuel, gaz ve su dışında bir ekstra ödemeniz olmayacaktır. Eğer ekstra servis talep ettiyseniz kontratınızda fiyatıyla birlikte belirtilecektir


Güvenlik depozitosu

Kontratta belirtildiği gibi yatın ebatlarına göre bir güvenlik depozitosu alınmaktadır. Bu depozit herhangi bir kayıp ve zarar sırasında alınan depozit kadar sorumlu olduğunuzu ifade etmektedir.
Bütün yatlar bu miktarı geçen zararlar için sigorta edilmiştir. Charter dönemi sonunda teknede herhangi bir kayıp ya da zarar olmaması durumunda, bu depozito size iade edilecektir. Bu depozito için visa, mastercard, amerikan express kartları ya da peşin para kabul edilmektedir. Kişisel çek kabul edilmemektedir.
Ödediğiniz depozitoyu da sigorta ettirmeniz mümkündür, detaylı bilgi için irtibata geçmenizi rica ederiz.

Yat için nasıl rezervasyon yapabilirsiniz?
Arzu ettiğiniz charter dönemini ve yat ebatını belirtmeniz yeterli. En kısa sürede yatın müsait olup olmadığını, kiralama bedelini ve diğer opsiyonları içeren teklifimizi alacaksınız. 5 günlük opsiyon mevcut olacaktır. Bu sürenin sonunda ön ödemeyi yapmanız rezervasyonunuzu kesinleştirecektir.